آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

قوانین ورود و خروج با ویزای توریستی کانادا


ویزای توریستی کانادا معمولا به شکل ویزای تک ورود single entry یا ویزای مولتپل کانادا multiple entry یا همان ویزای 5 ساله کانادا صادر میشود. ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت سینگل اینتری به مدت درخواست متقاضی یا به صورت مولتیپل اینتری به مدت 5 سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی حداکثر زمانی که توریست کانادا می تواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند 6 ماه است.
این ویزا برای ایرانیان با توجه به اینکه هداکثر مدت اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال می باشد میتواند 5 ساله باشدو پس از آن باید دوباره اقدام شود و تمدید معنی ندارد. متقاضیانی که دارای ویزای مولتیپل توریستی کانادا هستند از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزای درج شده در پاسپورت خود امکان سفر به کانادا را خواهند داشت و در هر بار ورود به کشور کانادا شما می توانید تا سقف 6 ماه در کانادا بمانید.
امکان تمدید این 6 ماه از داخل خاک کانادا با داشتن دلیل قانع کننده وجود خواهد داشت در صورتیکه دلیل قانع کننده نداشته باشید ملزم به ترک خاک کانادا هستید ولی می توانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا (منظور از خاک مرز می باشد) مجدد وارد کاناده شده و 6 ماه دیگر در کانادا باشید. پس در هر ورود متقاضی مجاز به ماندن حداکثر 6 ماه می باشد. ولی برای تعداد روزهایی که در هر سال یا در طول مدت ویزا در کانادا هستید هیچ محدودیتی وجود ندارد.
نکته قابل توجه دارندگان ویزای توریستی کانادا این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمی باشد. بلکه آفیسر در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا قصد ماندن در کانادا را پس از ویزای کوتاه مدت ندارد.