آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

با هزینه زندگی در کانادا آشنا شویم


از مهمترین عواملی که باعث متغیر بودن زندگی در کانادا و هزینه اقامت کانادا می باشد ایالت و شهر محل سکونت مهاجرین می باشد که ما هزینه زندگی در شهرهای مهم کانادا را در ادامه بررسی خواهیم نمود.
هزینه زندگی در کانادا به مراتب نسب به سایر کشورهای انگلیسی زبان من جمله آمریکا و انگلیس بسیار مقرون به صرفه تر می باشد چرا که آمار نشان می دهد هزینه زندگی در کانادا 2.61 درصد کمتر از هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا می باشد و از همه مهمتر هزینه اجاره املاک در کانادا 20.46 درصد کمتر از اجاره املاک در آمریکا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ در کانادا عمدتا بسیار بیشتر نسبت به شهرهای کوچک می باشد.
یکی از جاذبه های اصلی کانادا، سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان است بدین معنا که برای مراجعه به پزشک، دندانپزشک، چشم پزشک و اورژانس هیچ هزینه ای پرداخت نمی گردد. همانند اکثریت کشورها هزینه های مراقبت های بهداشتی توسط سیستم مالیاتی کشور تامین می شود، به طور متوسط افراد مبلغ 4222 دلار در سال می پردازند تا سیستم مراقبت های درمانی و بهداشتی بدون هزینه را حفظ کنند.
هزینه زندگی در کانادا عمدتا شامل هزینه اجاره املاک، خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل، هزینه نرم افزار، ورزش و اوقات فراغت، هزینه پوشاک ، هزینه خدمات درمانی و بهداشت و غیره می باشد که در ادامه هزینه های زندگی در برخی از شهرهای بزرگ و مهم کانادا را بررسی خواهیم نمود.
هزینه زندگی در ونکور 74.53 می باشد به طور معمول شاخص هزینه زندگی در ونکور 25.47 درصد کمتر از نیویورک می باشد و 102.35 درصد بالاتر از تهران می باشد هزینه فردی ماهانه در ونکور بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن 1040 دلار کانادا می باشد. هزینه ماهانه یک خانواده چهارنفره در ونکور بدون احتساب هزینه اجاره مسکن در حدود 3845 دلار کانادا می باشد. در ادامه به بررسی هزینه های دقیق زندگی در ونکور خواهیم پرداخت.
هزینه زندگی در کانادا برای رستوران و بازار
غذا در رستوران ارزان قیمت: 15 دلار
غذا برای دو نفره در رستوران متوسط برای سه دوره: متوسط بین 50 تا 80 دلار
هزینه زندگی در کانادا برای اجاره آپارتمان در ماه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر: 1.904 دلار
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر: 1.439 دلار
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر: 3.623 دلار
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر: 2.587 دلار
هزینه زندگی در کانادا برای خرید آپارتمان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر بین 9 تا 12 هزار دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر بین 6 تا 11 هزار دلار
هزینه زندگی در کانادا و حقوق و تامین مالی
میانگین حقوق ماهانه خالص بعد از مالیات 3.319 دلار
هزینه زندگی در کانادا و هزینه زندگی در تورنتو
شاخص هزینه زندگی در تورنتو 75.21 می باشد شاخص هزینه زندگی در تورنتو 104.22 درصد بالاتر از تهران می باشد و 21.47 درصد کمتر از نیویورک می باشد هزینه زندگی ماهانه یک فرد در تورنتو بدون در نظر گرفتن اجاره آپارتمان 1.096 دلار می باشد هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در تورنتو بدون اجاره خانه در حدود 4 هزار دلار کانادا برآورده شده است.
هزینه زندگی در کانادا و هزینه زندگی در اتاوا
شاخص هزینه زندگی در اتاوا 67.71 می باشد هزینه زندگی در اتاوا در رتبه 11 از 555 شهر جهان قرار دارد. شاخص هزینه زندگی در اتاوا 32.29 درصد کمتر از نیویورک و 83.83 درصد بالاتر از تهران می باشد. هزینه زندگی ماهیانه بدون اجاره مسکن 981 دلار می باشد و هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره خانه 3539 دلار کانادا می باشد.
هزینه زندگی در کانادا و هزینه زندگی در شهر کبک
شاخص هزینه زندگی در کبک 69.75 می باشد. شاخص هزینه زندگی در شهر کبک 89.38 درصد بیشتر از تهران و 30.25 درصد کمتر از نیویورک است. هزینه های ماهانه یک فرد در طول یک ماه بدون اجاره منزل 970 دلار می باشد و هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره مسکن 3547 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در کانادا و هزینه زندگی در ویکتوریا
شاخص هزینه زندگی در کانادا و هزینه زندگی در ویکتوریا 73.77 می باشد. شاخص هزینه زندگی در ویکتوریا 100.29 درصد بالاتر از تهران و 26.23 درصد کمتر از نیویورک است. هزینه های ماهانه یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره خانه 1030 دلار و هزینه زندگی 4 نفره بدون اجاره مسکن 3790 دلار کانادا می باشد.
در بین شهرهای مختلف کانادا گران ترین شهرهای کانادا عبارتند از:
1 ونکوور، بریتیش کلمبیا
2 تورنتو، اونتاریو
3 ویکتوریا، بریتیش کلمبیا
4 کالگری، آلبرتا
5 همیلتون، برلینگتون، انتاریو
با توجه به موارد ذکر شده فوق در می یابیم که کشور کانادا همیشه یک مکان عالی برای زندگی در بین کشورهای دنیا شناخته شده است و به طور متوسط هزینه اجاره مسکن از عمده ترین هزینه زندگی در کانادا می باشد که بین 35 تا 50 درصد کل هزینه زندگی در کانادا را شامل می شود.