آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

10 جاذبه برتر کانادا


آبشار نیاگارا

یکی از زیباترین آبشارهای جهان که در دو کشور کانادا و آمریکا قراردارد آبشار نیاگارا می باشد که زمین شناسان عمر این آبشار را بین 10 تا 15 هزار سال می دانند. آبشار نیاگارا که زیاد قدیمی هم نیست یکی از دیدنی ترین جاذبه هایی است که خیلی ها را به سمت خود جلب می کند. اطراف این آبشار به اندازه ای سرسبز و زیبا هستند که با وجود اجرای چندین پروژه عمرانی در منطقه نیاگارا باز هم امکان تبدیل به یکی از زیباترین مکان های توریستی دنیا را دارد. این آبشار در نزدیکی شهر تورنتو در کانادا و بوفالوی آمریکا است اما برای دیدن این آبشار باید از کانادا آن را دید.

تورنتو شهری خیلی سرد است در کشور کانادا که پایتخت استان انتاریو است. این شهر بزرگترین شهر کانادا است که با حومه اطرافش حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد. در تورنتو بزرگترین خیابان دنیا به نام خیابان یانگ قرار دارد که از کنار دریاچه انتاریو شروع شده و به سمت شمال ادامه دارد. تورنتو تابستان بسیار زیبا و زمستانی سرد و طولانی دارد. حدودا 5 یا 6 سال است که ایرانی ها به پنجمین اقلیت تورنتو تبدیل شده اند که بیشتر آنها جوانان با تحصیلات بالا هستند. از تورنتو تا آبشار نیاگارا حدود 1 ساعت و نیم راه است. اگر هوا آفتابی باشد این آبشار با رنگین کمان های خیلی زیبا جلوه ای قشنگ را ایجاد می کند.

در نزدیک آبشار قایق هایی است که به گردشگران کرایه می دهند تا بتوانند سوار آنها شوند و زیبایی آبشار را ببیند و لذت ببرند. بخشی از آبشار نیاگارا در خاک کشور آمریکا و بخشی دیگر آن در خاک کشور کانادا می باشد ولی بیشتر آمریکایی ها برای دیدن آبشار به کانادا می آیند. پلی به اسم رنگین کمان دو کشور آمریکا و کانادا را به هم وصل می کند. آبشار نیاگارا عظمتی فوق العاده دارد که می توان ساعت ها به آن نگاه کرد و خسته نشد و حتی گذشتن زمان را متوجه نشد. آبشار نیاگارا یکی از مناظر طبیعی دنیا است که اسم و رسمش برای بسیاری از گردشگران حرفه ای است.

ویژگی های طبیعی آبشار نیاگارا از فرو ریختن رودخانه ای که از شمال نیویورک به طرف جنوب اونتاریو در جریان است به وجود می آید. حجم آب رودخانه و عرض آن با رودخانه کارون در ایران تقریبا قابل مقایسه است. آبشار از سه قسمت تشکیل شده است یک قسمت کوچکتر که حدود 500 متر با قسمت اصلی فاصله دارد. در قسمت اصلی رودخانه دو شاخه می شود و جزیره زیبایی به اسم جزیره بز در میان آن به چشم می خورد.

در نهایت 2 آبشار متصل به هم با زاویه تقریبی 90 درجه به وجود می آید. ارتفاع آبشار ذر این قسمت 55 متر است. بیشتر آبهایی که از این ارتفاع فرو می ریزد به صورت پودر در آمده و دوباره به هوا باز می گردند. چیزی که این آبشار را منحصر به فرد کرده است حجم آبی است که از این ارتفاع فرو می ریزد. در هر دو طرف رودخانه ساختمان های بلند و ساحل زیبایی برای تماشای آبشار ساخته اند و گردشگران زیادی در کنار این ساحل با دوربین و بدون دوربین به تماشای آبشار نشسته اند.

در کنار دیدن آبشار از ساحل دو محل در زیر آبشار برای دیدن آن وجود دارد که یک محل مربوط به کانادا و دیگری مربوط به آمریکا هست و برای ورود به آنها باید بلیط گرفت. در نزدیکی آبشار در اونتاریو شهری به نام شهر دریاچه ای نیاگارا وجود دارد که در قرن نوزدهم تفرجگاه ییلاقی اشراف بوده و امروزه این شهر مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است. علت اصلی شهرت آبشار نیاگارا عریض بودن آن است به طور متوسط نزدیک به 110 هزار متر مکعب آب از آبشارها در دقیقه سرازیر می شود.

پارک ملی بنف و کوههای راکی

پارک ملی بنف درست در قلب کوههای باشکوه راکی قرار دارد. در استان آلبرتا که بسیاری از مناظر روح انگیز کانادا را در اختیار گردشگران قرار می دهد. در این پارک دریاچه فیروزه ای ، قله های پوشیده شده از برف و یخچال ها را می توان دید و از آن لذت برد. جواهر این پارک را می توان دریاچه لوییز دانست جایی که نقش کوه های راکی داخل آب های فیروزه ای دریاچه خودنمایی می کند.

آیسفیلد پارک وی از دریاچه لوییس شروع می شود و به جسپر ختم می شود یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین تجربه رانندگی را می توانید در این مسیر تجربه کنید. در انتهای جنوب پارک شهر کوچیک بنف قرار دارد که ویلا های اجاره ای، مراکز خرید و رستوران و کافه ها در آنجا هستند. بنف در زمستان برای ورزش های زمستانی مانند اسکی طرفداران زیادی دارد. پیست اسکی دریاچه لوییز و دهکده سان شاین دو مقصد پر طرفدار برای ورزش اسکی به حساب می آید.

برج سی ان در شهر تورنتو

برج سی ان در شهر تورنتو است. این برج 553 متری دومین برج بلند جهان و یکی از شاخصه های اصلی چشم انداز شهری تورنتو می باشد. از بالای برج تصویر کلی نمایی از شهر را می توان دید. همچنین مراکز خرید و رستوران با نمای 360 درجه نیز در بالای این برج قرار دارد که خیلی گران است. همچنین دارای خاص ترین آسانسور نیز است که در فاصله 58 ثانیه آسانسور شما را از پائین ترین طبقه برج به بالاترین طبقه آن می برد. بالاترین طبقه ای که آسانسور در آن می ایستد ارتفاع 447 متری زمین می باشد.

کبک قدیم

کبک قدیم بخشی تاریخی از شهر کبک و در استان کبک می باشد. این منطقه به از دو بخش شهر بالایی و شهر پائینی تشکیل شده است و از سال 1985 جز میراث جهانی یونسکو به شمار می آید. کبک قدیم تنها شهری است که برج و بارو دار در شمال مکزیک دارد و با قدم زدن در بخش های تاریخی این منطقه زیبا و تماشای دنیای قدیم غرق در یک سفر بیادماندنی خواهید شد.

شهر بالایی کبک با برج ها و باروها، دژها، خانه های صد ساله، دیدنی ها و سایت های تاریخ اش میراث زیادی از چند نسل را در خود جای داده است. شهر پائینی نیز دارای بناهای تاریخی و موزه های دیدنی است که بیشتر به نمایش ذوق و هنر اصیل فرانسوی است که نام برخی از آنها محله پاریس، پارک ULRIC JOSEPH TESSIER، خیابان سن پیر، خیابان سن پل، خیابان SAULT AU MATELOT می باشد.

ویسلر

در شهر ویسلر برگزاری المپیک زمستانی در سال 2010 برگزار شد که یکی از پر طرفدار ترین پیست های اسکی است و از جذاب ترین مناطق گردشگری به حساب می آید. این پیست در کوههای ویسلر و بلک کامب قرار گرفته و یکی از بهترین پیست های اسکی در جهان است و اسکی بازان حرفه ای برای استفاده از این پیست و اسکی جهانی به این شهر سفر می کنند.

موزه هنرهای جدید ویسلر که دارای ساختمان چشمگیر و با معماری جالبی است به تنهایی برای خودش بنایی تماشایی است. وقتی وارد موزه می شوید سالن هایی با نقاشی های تاریخی از مردم باستانی وجود دارد که واقعا دیدنی است.

ساختمان پارلمان در اتاوا

ساختمان پارلمان هیل در جنوب رودخانه اتاوا در انتاریو است که این ساختمان بر روی تپه ای شیب دار و در نزدیکی کانال ریدو ساخته شده این ساختمان محل پارلمان کانادا بوده و از اهمیت ملی برخوردار است. این ساختمان بزرگ در اصل از سه ساختمان بزرگ با نمای سنگی و سقف سبز رنگ و با شکوه تشکیل شده است. معماری این بناها از سبک گوتیک می باشد.

برج صلح که برای بزرگداشت کشت شده های کانادایی جنگ جهانی ساخته شده این روزها از مشهورترین نماد های این کشور می باشد.چشم انداز شهر و رودخانه اتاوا از بالای برج صلح گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. محوطه بزرگ ساختمان پارلمان با آبنمایی زیبا در وسط آن تماشایی تر شده آب نمایی که شعله های آتش از میان آب هایش زبانه می کشد.

یکی از مهمترین جشن های ملی کانادا مثل روز ملی کانادا در همین محوطه برگزار می شود که پراز موسیقی و نور و رنگ است. این ساختمان در زمان ویکتوریا با ارتفاع 5 متر ساخته شده و مشرف به رودخانه اتاوا می باشد. این ساختمان سازهای سنگی بوده و در داخل ساختمان از ماسه سنگ ای اوهایو استفاده شده است. ساختمان پارلمان کانادا به نوعی برای فعالیت های سیاسی دولت به شمار می آید.

سنت جان سیگنال هیل

در ابتدای بندرگاه سنت جونز مشرف به شهر و دریا منطقه ای ملی و تاریخی سنت جونز است که در سال 1901 اولین سیگنال وایرلس فراتر از اقیانوس اطلس دریافت شد. سنت جونز نقش استراتژیکی در جنگ 7 ساله با فرانسه ایفا کرد.برج کابوت یکی از مناطق کلیدی تپه سیگنال است این برج در سال 1817 برای بزرگداشت چهارصدمین سال پیدایش نیوفاند لند ساخته شد. در این برج نمایشگاه در مورد تپه سیگنال و تاریخچه ارتباطات برگزار می شود که از بالای برج بازدید کنندگان می توانن از منظره پانارومایی ساحل و شهر لذت ببرند.

مونترال قدیمی

در مونترال قدیمی ساختمان هایی تاریخی با مکان های دیدنی گردشگری و رستوران های زیاد گردشگران را جذب خود می کند و میدان های باز شهر را به آنها نشان می دهند. مونترال شهری شلوغ و مدرن است ولی بخش قدیمی آن پائین تر ساحل هست و سر و صدا و آلودگی در این منطقه وجود ندارد. در بخش قدیمی دو مکان تاریخی مثل بازار یونسکو و خیابان بونسکور و جود دارد. ساختمان سالن قدیمی شهر کلیسای سلطنتی نوتردام محله شلوغ ژاک کاریه تجربه جذابی برای گردشگران خواهد بود.

مهاجرت خرس قطبی در منیتوبا

مهاجرت خرس های قطبی یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه گردشگری کانادا می باشد. گردشگران می توانن رفتن این خرس ها به سمت یخ های خلیج هادسون در نزدیکی شمال منیتوبا را ببینند. در پائیز هر ساله گردشگران زیادی به اینجا می آیند و سوار ماشین های مخصوصی می شوند که پنجره هایش حفاظ دارند و از داخل خرس های قطبی را تماشا می کنند. زمان سفر به این منطقه در ماه اکتبر و نوامبر است که خرس ها منتظر یخ بستن آب و تبدیل شدن به یخ می شود هست.

خلیج کوچک فاندی

خلیج فاندی در منطقه شرقی کانادا و در میان نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا قراردارد و به دلیل جزر و مدهای شگفت انگیزی که دارد معروف شده است. صخره ها و سنگ های به وجود آمده در هوپ ول کیپ ، پارک ملی فاندی و مسیر پیاده روی فاندی و جزیره گرند مانان از محبوبترین مکانهای دیدنی است که در خلیج فاندی وجود دارد.