آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

جشن های تایلند


  یکی ازمهم ترین هدف های سفرکردن گردشگران به تایلند تجربه واشنایی با فرهنگ واداب ورسوم وغذاهای متنوع مردم این کشوراست.مردم کشورتایلند بسیارعلاقه مند به جشن و پایکوبی ,همچنین برگزاری جشنواره وفستیوال های مختلفی درطول سال می باشند.هرساله گردشگران زیادی درفصوال مختلف برای بازدید ازاین سری فستیوال ها با تور تایلند به این کشور سفرمی کنند.این جشنواره ها درسراسرکشور برگزارمی شود وگردشگران با تماشای نمایش های فرهنگی ,رقصیدن با گروه نوازنده بومی شگفت زده می شوند. شما را درادامه با چند سری ازاین فستیوال های جالب وعجیب اشنا می کنیم.


جشن اب سونگران تایلند
همان جشن سال نومی باشد که به معنای حرکت وتغییراست.جزء بزرگترین,سرگرم کننده ترین وطولانی ترین فستیوال جهان است.این جشن,یک جنگ سه روزه درسراسرکشورتایلند می باشد.این جشن جالب با موسیقی,رقص,نوشیدنی وخیس کردن سرتا پای یکدیگرهمراه است.شما با هروسیله ایی که کنار دستتان است می توانید همدیگررا خیس کنید,پاشیدن اب درفرهنگ انهاخوش یمن است. این جشن از 13 تا 15 اوریل ودرچیانگ مای درشمال تایلند با شکوه وهیجان خاص تری برگزارمی شود.

جشن های تایلند

جشنواره چترتایلند
جشنواره چتردهکده‌ای کوچک درنزدیکی شهر چیانگ‌ مای ودرماه ژانویه (دی) برگزارمی‌شود. تقریباً تمام مردم دهکده بوسانگ ازطریق تولید چترهای کاغذی نقاشی شده، امرارمعاش می‌کنند. جشنواره چتردرخیابان اصلی برگزارمی شود ویادبودهنرهای سنتی است. دراین بازارمی‌توان به خرید چتروصنایع دستی، بپردازید.
جشن ارواح تایلند
فستیوال ارواح تایلند جزء جشن های سه روزه می باشد که ترکیبی ازائین های سنتی,صنایع دستی محلی ودوستداران پارتی وسرگرمی می باشد. دراین جشن هزاران محلی به خاطراعتقاد به جان داشتن اشیا روی صورت خود ماسک هایی رنگ پریده وکشیده که با رنگ ها وشکل های جلف تزیین شده است.
این فستیوال درتعطیلات اخرهفته ی ششمین کامل شدن ماه طبق تقویم قمری, برگزارمی شود.این فستیوال معمولا درروزجمعه ,نمایش اصلی ان همراه با لباس پوشیدن به عنوان یک روح ودرروزشنبه همراه با مراسم مجلل و پخش موسیقی زنده و درروزیکشنبه, با جشن های بودایی برگزار می شود.درمواقعی که فستیوال ارواح درشهرسایی دراستان لویی برگزارمی شود به سختی می توان وارد شهر شد. بهترین راه برای رفتن به فستیوال ارواح ازمسیراودون طی یک سفر سه ساعته با اتوبوس یا از چی یانگ مایی طی یک سفر 4ساعته است و از بانکوک،اتوبوس های ترمینال اتوبوس رانی شمال موچیت را حدود 5 بار در روزبه مقصد شهربرگزاری فستیوال ترک می کنند. ازبانکوک تا دان سایی، هفت ساعته طی می شود و چون دان سایی، یک شهر کوچک است، هتل ومسافرخانه ها به سرعت پرمی شود، پس خیلی زود برای رزوهتل یا مسافرخانه اقدام کنید.
فستیوال لانترن
درجشن چیانگ مایی لانترن هزاران فانوس کاغذی تصویری واقعا زیبا ورویایی را به نمایش می گزارند.این جشن جذاب درکناره رود پنگ وهرساله درماه نوامبربرگزارمی شود. این فستیوال جزء اصلی ترین ها می باشد, وبا رژه مذهبی,اتش بازی ورها کردن قایق ها کاغذی دررودخانه مراسم باشکوهی به نمایش گذاشته می شود.
فستیوال بوفالوسواری
می توان گفت بوفالوسواری وجشنی که بعد ازان برگزارمی شود, جزء بهترین فستیوال های تایلند است.این جشن اصلیت دیرینه دارد ویک سنت قدیمی است که بیش از 100 سال درحال اجرا می باشد وجمعیتی زیاد به ازمحلی ها وگردشگران دراین مراسم گرد هم می ایند.دراین مراسم تماشایان با لحن مسخره ایی به تشویق مسابقه می پردازند. برای رفتن اسان به این فستیوال باید به چونبوری بروید , یک سفر 1 ساعته راه دارید اگربخواهید ازپاتایا وبانکوک به چونبوری بروید.میدان مسابقه حدود 100 متر طول دارد ودقیقا جلوی سالن شهرداری چونبوری قرارگرفته است.
مراسم میمون های لوبوری
غذا دادن به میمون ها درطول ماه نوامبریکی ازجاذبه های گردشگری درمنطقه ایی در 150 کیلومتری شمال بانکوک می باشد.دراین ضیافت میمون ها ازسروکوله شما بالا می روند تا غذا یا هرچیزبا ارزشی را بگیرند.دراین مراسم جالب بیش از 3 هزارمیمون شرکت دارند ومی توانند میوه,سبزی,و....بخورند.
فستیوال راکت
درجامعه کشاورزان ایسان درشمال شرقی تایلند,فستیوال راکت,یک مراسم مهم است که تمام روستاییان در ان, قبل ازشروع فصل کاشت خود را برای ان با اجرا این مراسم حاضر می کنند. در این مراسم راکت ها به سمت هوا میرود, که معنا این کار این است که از خداوند بخواهند باران فروانی بفرستد تا به رشد خوب محصول کشاورزان کمک کند. در روز اول راکت ها اماده می شوند و در طول یک هفته برگزاری فستیوال این راکت ها به هوا پرتاب شده وعده زیادی گرد هم می ایند, تا بهترین راکت را اماده کنند واگر راکت کسی روشن نشود ان شخص را به عنوان مجازات در گل ولای می اندازد, دیدن این مراسم هم جذاب , جالب وهم خنده داربه نظرمیاید. این فستیوال دراستان یاسوتون برگزارمی شود.
فستیوال گیاخواری تایلند
این فستیوال درمیان گردشگران و مسافردنیا ,معروف است ,که دران محلی ها کارهای جالب ودیدنی زیادی را انجام میدهند. کسانی که دراین مراسم شرکت می کنند, کارهای ترسناکی مثل ریاضت کشیدن را انجام می دهند، بطورمثال بدن خود، مخصوصا گونه را با اشیا نوک تیز خراش می دهند و باورشان این است که درعوض راهپیمایی های دردناک، خدایان چینی از شما در برابر صدمه دیدن محافظت خواهند کرد.ضمنا شما گردشگران بدانید که جشن مربوط به فستیوال گیاهخواری در مجاورت 6 معبد چینی اتفاق می افتد که درسرتاسر پوکت پراکنده شده است ومعبد اصلی زیارتگاه جوئی توئی می باشد که نزدیک به بازار تازه می باشد وفستیوال گیاهخواری سالانه درماه اکتبربرگزارشده واگربه دیدن خون حساس هستید سعی کنید دراین فستیوال شرکت نکنید.
فستیوال شمع
این فستیوال شمع یکی از بزرگترین فستیوال های شهرایسان می باشد که تعداد بسیارزیادی علاقه مند نیز دارد و ترکیب جالبی ازهنر، فرهنگ و جشن است که به زیبایی برگزارمی شود. شما در فستیوال شمع نزدیک به 10 مجسمه عظیم ساخته شده از موم را می بینید که هنر دست گروهی از هنرمندان بین المللی می باشد .
در طول این فستیوال سراسر شهرحال وهوای جشن به خود خواهد گرفت وبه خاطرداشته باشید,فروختن مشروبات الکلی درتایلند ممنوع می باشد،اما خوردن آن مانعی ندارد ولی فروشندگان محلی هم برای احترام به بودا از این قانون پیروی می کنند.
هنرمندان ،هنرسنتی ومدرن را ترکیب کرده و کار هایی جالب را بوجود می آورند و این مجسمه های شمعی با همراهی رقصنده ها و اجرای موسیقی سنتی در شهر حرکت کرده و ترکیبی جالب و تکرار نشدنی را برای گردشگران رقم خواهد زد.
بهتر است بدانید,فستیوال شمع یک جشن مذهبی محسوب شده که در تعطیلات مقدس بودایی برگزار می شد و در طی آن پیروان بودا پیشکش هایی را به راهبان بودایی اهدا می کنند.
فستیوال موسیقی وهنرواندرفروت تایلند
فستیوال موسیقی وهنردرتایلند ، یکی ازنخستین فستیوال های هنروموسیقی کشورتایلند می باشد,فستیوال واندرفروت معمولا دردسامبردراطراف شهرپاتایا برگزارمی شود وازاروپایی ها وآمریکایی های هنرمندی که برای شرکت در آن به تایلند می آیند ، استقبال پرشوری می شود.
گروه های موسیقی محلی زیادی هم دراین فستیوال شرکت کرده وشما مسافران می توانید درفستیوال موسیقی همچنین یوگا ، مدیتیشن ،هنرورستوران های موسیقی معروف با تعدادی ازبهترین آشپزهای بانکوک استخدام شده است بازدید نمایید.
فستیوال کبوتر
علاقه مندان به کبوتر از سرتاسر تایلند و ازکشورهای دیگر منطقه مثل سنگاپور، مالزی و اندونزی برای شرکت در این فستیوال به شهر«یالا» می آیند. مسابقه کبوتربا رقابت بیش ازهزاروچهارصد شرکت کننده آغازمی شود. درجریان این مسابقه کبوتران جوان به همراه محصولات محلی به فروش می رسند وضمناً مسابقات ورزشی نیز در این بین برگزارمی شود.
جشنواره گل
جشنواره ى گل وگیاه درشمال تایلند مشهوراست؛ به خصوصی درماه فوریه (بهمن) که بهترین ماه درچیانگ مایاست. رژه ماشین های حامل افراد که با گل های زیبا تزیین شده، ویژگی به یاد ماندنی این جشن سالیانه است. بخش های مختلف این جشنواره، شامل نمایش گل و گیاه، فروش صنایع دستی، نمایش های هنری ومسابقات مختلف است.این جشنواره سه روزه دراولین آخرهفته ماه فوریه ۳۸ برگزارمی شود.
جدیدترین برنامه های تور تایلند   -   موارد لازم جهت اخذ ویزای تایلند