آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

تفاوت ویزای مولتی و ویزای توریستی چیست


از سال 2015 اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج 2 طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده است. در واقع ویزای مولتی یا 5 ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی ها و کارکردها، اما با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می تواند ماه در این کشور اقامت داشته باشد.
دو طیف عمده ای که اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج آنها ارائه می شود عبارتند از:
افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر کنند.
والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ های مسن و بازنشسته ای که قبلا از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند.
اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو تقسیم بندی این امکان وجود دارد تا برای دریافت ویزای مولتپل کانادا اقدام نمایند.
اگر چه ویزای مولتی کانادا در ایران با عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می شود واقعیت اما این است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است. از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی 5 ساله است این ویزا را با عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز می شناسد. حال آنکه اگر فردی برای مثال پاسپورت دومینیکا را در اختیار داشته باشد. بدلیل اعتبار 10 ساله این پاسپورت ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد 10 ساله خواهد بود.