آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

کانادا دومین کشور پهناور جهان است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد و از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام کشیده شده است .یکی از برجسته ترین جاذبه های جهان یعنی آبشار نیاگارا در مرز کشور کانادا با آمریکا قرار گرفته است . شهرهای تورنتو ، مونترال و و نکور پرجمعیت ترین شهرهای این کشور به شمار می روند . پایتخت کانادا شهر اتاوا است .طبق آخرین آمار سال 2011 بالغ بر 200 هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند.
شما ممکن است بر اساس شرایطی که دارید نیاز به اخذ ویزای موقت کانادا داشته باشید یا اینکه لازم باشد برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنید اما در هر دو صورت باید یا فرم ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را پر کنید یا اینکه حضورا به سفارت کانادا مراجعه کنید تا از چند و چون مراحا اخذ ویزا با خبر شوبد .
اما ار آنجا که در حال حاضر سفارت کانادا در ایران فعالیت رسمی ندارد ، ایرانیان معمولا برای اقدامات مربوط به اخذ ویزای کانادا به کشورهای اطراف و عمدتا به شهرهای آنکارا و استانبول مراجعه می کنند. مراکز اخذ ویزای کانادا در ترکیه مراجعین زیادی دارد و برای اینکه بتوانید اقدامات مربوط به انگشت نگاری را انجام دهید باید از قبل وقت بگیرید و بهتر است بدون وقت قبلی به مراکز انگشت نگاری مراجعه نکنید
ویزای موقت کانادا به نوعی از ویزا تلقی می شود که در آن ، فرد برای مدت محدودی در کشور کانادا اقامت خواهد داشت . این نوع ویزا شامل انواع ویزای ترانزیت ، توریستی ، تحصیلی و همراه می شود

ویزای ترانزیت کانادا

ویزای ترانزیت کانادا یکی از ویزاهای سخت گیرانه است که مسافر را مجبور می کند به خاطر یک توقف چند ساعته در فرودگاه این کشور ویزای ترانزیت بگیرد . زمانی به ویزای ترانزیت نیاز دارید که بخواهید از کشور کانادا به عنوان محل عبور برای رسیدن به یک مقصد دیگر استفاده کنید

اخذ ویزای توریستی کانادا


ویزای توریستی و ویزای مربوط به دیدار با دوستان و بستگان ، ویزای موقت اقامت /دیدار نامیده می شود و با استفاده از این نوع ویزا می توانید حداکثر 180 روز متوالی در کشور کانادا بمانید  . ویزای توریستی بر اساس آخرین تغییرات به صورت ویزای مولتی کانادا به توریست داده می شود و مدت اعتبار آن 5 سال است و در طول 5 سال می توانید هر بار 180 روز در کانادا بمانید و بعد از 180 روز اگر نیاز دارید که در کانادا بمانید ، باید یک بار از کشور خارج شوید و دوباره برگردید.
شرکت خدمات مسافرتی صبا گشت پرواز
با توجه به تجربه طولانی مدت خود در زمینه ارائه خدمات سفارت و اخذ ویزای کانادا و انجام هزاران پرونده جهت دریافت ویزا برای متقاضیان محترمی که به صورت توریستی و یا جهت دیدار با اقوام و آشنایان خود، قصد بازدید از کانادا را دارند ، آمادگی خود را در زمینه ارائه خدمات ویزا در مسیر کانادا و همچنین مشاوره کاملا رایگان ، تخصصی و حرفه ای به شما عزیزان اعلام می دارد .
اعتبار انواع ویزای کانادا :
معمولا متقاضیان ویزای توریستی و دیداری می توانند حد اکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. اگر ویزا به صورت مالتیپل صادر شده باشد به دارنده ویزا این امکان را می دهد که به طور متعدد و در هر بار ورود 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند.
مزیت های ویزای بلند مدت مالتیپل کانادا :
1. اولین مزیت ویزای مالتیپل این است که به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به دفعات به کانادا تردد کند .
2.از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف می تواند به کانادا سفر کند . توجه : ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است . اعتبار5 ساله ویزای مالتیپل به این خاطر است که گذرنامه های افراد ایرانی به طور معمول تا 5 سال اعتبار دارند .
تصمیم گیری درمورد صدور و یا عدم صدور ویزای کانادا با توجه به مدارک ارسالی متقاضی صورت میگیرد ، لذا اهمیت ارسال مدارک صحیح و پرونده کامل بسیار بالا است . مدارک ارسالی باید کامل ، دقیق ، به روز و کاملا گویای وضعیت فرد متقاضی باشد و افسر ویزا را متقاعد نماید که شخص متقاضی واجد شرایط ویزای کانادا است .
وقت انگشت نگاری :
سیستم بیومتریک برای متقاضیان ویزای موقت (دیدار، دانشجویی و کار) الزامی است. متقاضیان ایرانی ویزای دیدار ، دانشجویی و کار بین سنین 14 تا 79 سال ملزم به دادن داده های بیومتریک خود (اعم از اثر انگشت و عکس) می باشند. کلیه متقاضیان محترم باید به یکی از کشورهای اطراف که در آنها مرکز EFS GLOBAL اقدام به انگشت نگاری می نماید،مراجعه کنند. شرکت صبا گشت پرواز در تمامی این کشورها دارای نمایندگی و قرارداد با کارگزاران معتبر جهت همراهی شما عزیزان می باشد تا بدون هیچ گونه مشکل، ابهام و یا استرس ، از زمان ورود به فرودگاه تا زمان خروج ، کلیه امور مربوط به انگشت نگاری ، مراجعه به VACو ارائه اطلاعات لازم را به خوبی هماهنگی نماید. لیست این شهر ها عبارتند از:1.ترکیه (آنکارا) 2.ارمنستان (ایروان) 3.آذر بایجان(باکو) 4.امارات (دبی)
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا :
1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است
2. ارائه دعوت نامه و یا مدارک معتبر برنامه سفر (که این مدارک می تواند شامل این موارد باشد : دعوتنامه معتبر- ارائه برنامه کامل سفر)
3. ترجمه شناسنامه هریک از متقاضیان .
4. ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن همسر(در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود)
5. تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه .
6. مدارک مالی ، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی به همراه گردش سه ماه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد . در صورتیکه گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید.(مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریز پرینت یک ماه است )
7. ترجمه اسناد ملکی
8. مدارک شغلی
کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی یا انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد ماهیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی سه ماه آخر، ترجمه لیست بیمه سه ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی.
کارفرمایان : ترجمه " آگهی تاسیس" ،"آگهی تغییرات" و "آگهی تصمیمات" شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست بیمه پرداخت شده
تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
مهندسان : ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
کارخانه داران و صاحب مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست بیمه پرداخت شده
بازنشستگان : ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی سه ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
9. ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند .
10. دوقطعه عکس 4،5*3،5 رنگی با زمینه سفید
کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و ترجیحا به تاییدیه دادگستری برسند.

ویزای تحصیلی کانادا

اگر قصد دارید دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه را در کشور کانادا بگذرانید باید ویزای تحصیلی بگیرید . کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی به شمار رود که دارای سیستم آموزشی یکپارچه و به روز است.
برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید از دانشگاههای کانادا نامه پذیرش دریافت کنید . نامه تحصیلی باید از موسسات مورد قبول اداره مهاجرت و شهروندی کانادا گرفته شود .
وقتی ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید می توانید تا پایان تحصیلات بدون محدودیت در کانادا بمانید .البته این را بدانید که در ابتدای امر ویزای کوتاه مدت در پاسپورت شما درج می شود و در زمان ورود به کانادا ویزای تحصیلی برای شما صادر می شود
به یاد داشته باشید که در هنگام ورود به کانادا باید نامه ای که از اداره مهاجرت به عنوان مجوز تحصیلی در کانادا دریافت کرده اید را همراه داشته باشید

اخذ ویزای همراه کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای همراه نامیده می شود که مربوط به والدین ، فرزندان یا همسر شخصی است که در حال تحصیل در کشور کاناداست
درخواست این نوع ویزا می تواند همزمان با درخواست ویزای تحصیلی فرد تحصیل کننده داده شود
والدین دانشجو می توانند ویزای همراه ، TRV ، را با اعتبار 6 ماه دریافت کنند . اگر دانشجو بخواهد برای فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند ، نیازی به ارائه نامه قبولی از مدارس برای اخذ ویزای کانادا فرزندان نیست و می تواند بدون مشکل برای ویزای کانادا فرزندان اقدام کند
اگر همراه دانشجو همسر او باشد ، می تواند برای همراهی همسرش از ویزای کار استفاده کند .ویزای کار به همسر این اجازه را میدهد که بدون نیاز به مجوز دیگری به صورت تمام وقت در کشور کانادا کار کند . بهتر است پس از استقرار دانشجو در کشور کانادا برای همسر او درخواست ویزای کار مطرح شود