آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی


شرایط اخذ ویزای فرانسه
فرانسه به عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی ازکشورهای واقع شده دراروپا غربی است که می توان ان را به عنوان یکی اززیباترین کشورها معرفی کرد.این کشوربزرگترین کشوراروپای غربی و اتحادیه اروپا وهمچنین سومین کشوربزرگ درکل قاره اروپا به شمار می اید.اب وهوای ان معتدل ومدیترانه ایی است.فرانسه ازسال 1997 میلادی به عضویت پیمان شینگن درامده ازاین رو کلیه گردشگرانی که قصد سفربه این کشوررا دارند ملزم به دریافت ویزای شینگن پیش ازسفرهستند.
ویزای توریستی فرانسه مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و دوستان است.چند سالی است که کشور فرانسه هم همانند دیگرکشورهای حوزه ی شینگن ویزا های توریستی خود به طوربلند مدت و کوتاه مدت ارائه می کنند.
پس شما برای ورود به خاک کشور فرانسه برای دیدن جاذبه های گردشگری و گشت و گزارباید ویزای توریستی این کشور را دردست داشته باشید.اولین مرحله برای درخواست ویزا توریستی فرانسه پر کردن فرم تقاضای ویزا است. این فرم را می توانید ازسایت سفارت فرانسه در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری ازبخش ویزای سفارت فرانسه دریافت کنید.
در حال حاضر سفارت فرانسه فقط به صورت ایمیلی وقت ملاقات را تعیین می کند. درتاریخی که به عنوان وقت ملاقات وتحویل مدارک برای شما مشخص شده ,باید درمحل سفارت برای تحویل مدارک وانجام مصاحبه ویزای فرانسه حاضرباشید.
تصمیم سفارت درمورد ویزای فرانسه بستگی به مجموعه ای ازعوامل ازجمله کامل بودن مدارک ومصاحبه حضوری شما درسفارت دارد.
به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها, فرد متقاضی باید کنسولگری و یا سفارت کشورمورد نظررا متقاعد سازد که پس ازدرورود فرد به کشورمورد نظر,فرد به طورحتمی به کشورخود بازخواهد گشت ,زیرا برخی افراد با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها, قصد ورود به کشور موردنظرواخذ اقامت ان کشور را دارند.

اخذ ویزای فرانسه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه
1. اصل گذرنامه با 7 ماه اعتبار و ارائه گذرنامه های قبلی
2. اصل شناسنامه با ترجمه انگلیسی تمام صفحات
3. سابقه بیمه با ترجمه انگلیسی
4. گواهی اشتغال به کار یا پروانه کسب با ترجمه انگلیسی ) در گواهی اشتغال به کار باید نام و سمت مسافر و میزان درآمد قید شود
برای افراد بازنشسته ترجمه حکم بازنشستگی و کارت بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی الزامی می باشد. برای افراد محصل ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد.
ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل الزامی می باشد.
5.اصل سند مالکیت به نام مسافر ) ترجمه انگلیسی تمام صفحات
6.گردش سه ماهه حساب با مانده حداقل 60 میلیون تومان ) ترجمه انگلیسی.
7 . 6 7.قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4.5 * 3.5
8.تکمیل مشخصات فردی
سفارت فرانسه در تهران در خیابان نوفل لوشاتوقرار دارد.

تابعیت واقامت کشورفرانسه
در این قسمت به بررسی راه های اخذ اقامت یا مهاجرت به کشورزیبای فرانسه می پردازیم. قبل ازان کمی با این کشورجذاب اشنا شوید.
فرانسه در اروپای غربی قرارگرفته است که می توان ان را یکی از زیباترین کشورهای اروپایی معرفی کرد. پاریس پایتخت این کشور است.این کشوردرشمال و شمال شرقی, اب و هوایی معتدل و مطلوب دارد اما جنوب فرانسه به دلیل قرارگیری درنزدیکی دریا, اب وهوای مدیترانه ای دراد.همچنین در بخش های غربی این کشور, می توان شاهد اب و هوای اقیانوسی بود.

اقامت و مهاجرت در فرانسه

مساحت کشورفرانسه 547 هزار و 30 کیلومتر است که از لحاظ وسعت, لقب سومین کشوربزرگ اروپا وبزرگ ترین کشوراتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است.جمعیت اعلام شده در این کشور نیز حدود 70 میلیون نفر است.
این سرزمین زیبا با کشورهایی همچون بلژیک, اندورا, لوکزامبورک,اسپانیا, موناکو,ایتالیا, المان وسوئیس همسایه است.فرانسه, درحین اتصال با دریای مدیترانه, به اقیانوس اطلس نیزوصل است وهمین امررا می توان یکی دیگر ازجاذبه های طبیعی این کشوربیان کرد. دین اکثرمردم فرانسه مسیحی است وجمع کثیری ازان ها را مسیحیان کاتولیک تشکیل داده اند.
هرچند می توان مسیحیان پروتستانی, مسلمانان ویهودیان را نیزدر جمع انان یافت.
این کشورازلحاظ سیاسی واقتصادی یکی ازکشورهای مهم وتاثیرگذاردرجهان است وازنظراستاندارهای بین المللی نیزجایگاهی مناسب را دراختیاردارد.همچنین فرانسه یکی ازتاسیس کنندگان سازمان ملل متحد است وعضویت دائم شورای امنیت سازمان ملل را نیز درکارنامه خود, به ثبت رسانده است. حال شما چگونه وازچه راه هایی میتوانید به این کشورمهاجرت کنید!
اخذ تابعیت واقامت کشورفرانسه از طیق تول فرزند و ازدواج
1.فرزندی که ازیک پدرومادرفرانسوی درخارج ازکشورمتولد شود. این فرزند حق دریافت تابعیت واقامت درفرانسه را دارد و نیازی به اسکان درفرانسه نیست.
اگر یک فرد خارجی با یه فرد فرانسوی ازدواج کند میتواند بعد 4 سال درخواست تابعیت این کشور رابدهد. اگر فرد خارجی تباردرخواست تابعیت فرانسه را داشت, حتما باید قبلا به مدت 5 سال به صورت پیاپی دراین کشوراسکان داشته باشد تا با درخواست تابعیت اوموافقت شود.
ارائه ملیت فرانسه فقط به واسطه مقامات عالی کشورفرانسه ارئه می شود و این به شرطی است که فرد درخواست کننده نشان دهد که اقدامات و فعالیت را در فرانسه داشته است. این را باید بدانید که این 5 سال را می توان به 2 سال کاهش داد و این در صورتی است که فرد درخواست کننده مدت 2 دوسال به تحصیلات عالیه در این کشور پرداخته باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

فرانسه راه هایی را برای ورود متقاضیان کار که از کشورهای غیراروپایی متقاضی ورود به فرانسه هستند بازگذاشته است.تعدادی ویزای کاری وهمچنین ویزای کاری موقت برای مهاجرین خارجی جهت کارهای موقت و خاص می گردد.البته هریک ازاین ها شرایط مختص به خود را دارد.
فرانسه به افراد این اجازه را می دهد که به عنوان یک کارگرساده یا حتی یک مدیر شرکت وارد فرانسه شده و به کار مشغول شوند.
موقعیت های مختلفی از جمله کارهای تحقیقاتی علمی,موقعیت تدریس حتی درسطح دانشگاه, بازیگری,تدریس زبان,مشاور , .....برای متقاضیان فراهم است. درضمن دانشجویان مشغول تحصیل در این کشور,هنگام تحصیل وحتی تعطیلی ما بین ترم ها بسته به مقطع تحصیلی خود , اجازه کار کردن نیز دارند.
درخواست تابعیت ازطریق تقاضا
اشخاص بالای 18 سال در صورتی می توانند تقاضای تابعیت واقامت در فرانسه را بنمایندکه دارای شرایط زیر باشند,
1/. بعد ازپنج سال اقامت مداوم درفرانسه,چنانچه متقاضی متاهل و دارای فرزند باشد حتما باید با خانواده اش درانجا اقامت داشته باشد.
2/.لازم است متقاضی درامد اولیه ای درفرانسه طی پنج سال قبل داشته باشد,
3/. متقاضیانی که تبعه اتحادیه اروپا نمی باشند, باید اجازه اقامت ازدولت فرانسه داشته باشد.
برای دانشجویانی به طور2 سال موفقیت امیزدریکی ازدانشگاه های فرانسه تحصیل کرده باشند,مدت زمان به دو سال کاهش می اید.

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

برای افراد زیرشرط اقامت به طورکامل برطرف می شود:
1/.برای اتباع کشورهایی که زبان فرانسوی به عنوان زبان رسمی یا زبان مادری ان ها محسوب می شود.همچنین اتباع کشورهایی که به مدت 5 سال درمدرسه زبان فرانسوی می خوانند.
2/.برای پناهندگان
3/. کسانی که درخدمت ارتش فرانسه بوده یا هستند,
تابعیت و اقامت در فرانسه به کسانی داده میشود که با جامعه فرانسه و اداب رسوم ان ها درامیخته شده باشند وحقوق وتکالیف خود را انجام دهند. علاوه برشرایط فوق باید متقاضی تحصیل تابعیت واقامت درفرانسه وفاداری خود را به نظام نشان دهد.
حقوق و تکالیف اتباع فرانسه:
براساس قوانین جدید ومدرن فرانسه ,حقوق و تکالیف کسانی که تابعیت و اقامت در فرانسه را کسب می نمایند مانند دیگر کشور های اتحادیه اروپایی از کلیه حقوق وظایف بهره مند خواهند شد.
همچنین کسانی که تابعیت و اقامت در فرانسه را تحصیل می نمایند حق فعالیت های سیاسی واجتماعی را دارا می باشند. درنهایت باید اضافه نمود که همه ی کسانی که تابعیت و اقامت درفرانسه را تحصیل می نمایند مانند اتباع اصلی ازکلیه حقوق سیاسی واجتماعی وغیره برخوردارخواهد شد.
توصیه های گمرکی فرانسه
محدودیت های وارداتی: برای کالاهایی که ورودشان ازاد شده وهمچنین کالاهای اهدایی قیمت محدود که به وسیله پست ارسال می شوند,مجوزواردات موردنیازنیست.برای کالاهای سهمیه بندی شده و یا غیرمجازمجوزواردات ضروری دارد وبرخی کالاها به روادید فنی نیازدارند.دونسخه ازسیاهه پروفرما باید به پیوست درخواست صدورمجوزواردات وروادید فنی ارائه گردد.مجوزها معمولا شش ماه اعتباردارند.
کنترل ارزی: ارز مورد نیاز برای واردات کالا به فرانسه معمولا به سادگی پرداخت می شود, ولی شرایطی وجود دارند که به موجب انها پرداخت ظرف مدت معینی که بستگی مبلغ معامله دارد, باید انجام گیرد.
گواهی مبداء: این گواهی برای کالاهای ساخت هنگ کنگ عکالاهای ساخت کشورهای جهان سوم, ابهای معدنی طبیعی, برخی ار انواع پارچه ها فرشها ی پشمی و دستگاهها و تجهیزات برقی پزشکی مورد نیاز است. این گواهی را می توان ازیک اتاق بازرگانی معتبر دریافت نمود.
سیاهه تجاری : می باید شامل جزئیات کامل متعارف از جمله شرایط فروش ، یعنی قیمت فوب ,سیف و غیره ، و قیمت واحد باشد. رونوشت امضاء قابل قبول است مشروط برآن که سیاهه ها بر روی نامه هایی با کاغذ مارک دار شرکت صادر کننده ، درج شده باشند.
چهار نسخه از سیاهه باید به گمرک ارائه گردد
علائم ساخت کالا: نام کشور مبدا صدور کالا باید روی آن ذکر شود. اگر علامت گذاری کالا این شبهه را بوجود آورد که آن کالا در فرانسه ساخته شده است ، ممکن است از ورود آن جلوگیری شود. کلیه نوشته ها و توضیحات روی کالاها و جزوه های راهنما و غیره باید به زبان فرانسه باشند. مقررات خاصی هم برای برچسب زنی مواد غذائی و منسوجات وجود دارد
جنس بسته بندی : استفاده از موادی که گمان می رود ناقل بیماری اند ممنوع است . مقررات جامعی هم در مورد بسته بندی برخی از موادغذائی و موادی که درتماس باموادغذائی هستند وجود دارد
صادر کنندگان باید از مقررات بسته بندی فرانسه که اجرای آن برای تولید کنندگان ، توزیع کنندگان ، عمده فروشان ، خرده فروشان ، اجباری است مطلع باشند. بر مبنای قوانین فرانسه مواد بسته بندی باید یا قابل بازیابی یا قابل استفاده مجددباشند. برای آشنایی بیشتر با مقررات بسته بندی می توان با نشانی زیر تماس حاصل نمود
حقوق گمرکی : بطور کلی بر حسب قیمت کالا براساس ارزش سیف به اضافه عوارض و مالیاتها ارزیابی می شود. تعرفه های گمرکی فرانسه براساس "نظام هماهنگ شده " ( HS ) تدوین شده اندمناطق آزاد تجاری : بندر لوهاور، بندر مارسی ، دانکرک ، بایون ، نانت ، سنت نازر، بندر استراسبورگ (مقرپارلمان اروپا) ـ ژکس ، ساووی علیا، مولوز اوتمارزهایم
اقلام عمده وارداتی : نفت ، ماشین آلات ، مواد شیمیائی ، آهن و فولاد، محصولات کشاورزی
اقلام عمده صادراتی : تجهیزات حمل و نقل ، مواد غذائی ، کالاهای ساخته شده از آهن و فولاد، منسوجات، مواد شیمیائی ، ماشین آلات و هواپیما
ذخایر طبیعی : زغال سنگ ، سنگ آهن ، بوکسیت ، شیلات ، چوب ، روی ، پتاس
صنایع عمده : فولاد، ماشین آلات ، منسوجات ، پوشاک ، مواد شیمیائی ، فرآوری مواد غذائی ، هواپیماسازی ، صنایع الکترونیک ، خودروسازی ، توریسم و معدن
مهم ترین فرآورده های کشاورزی و دامی : گوشت گاو، لبنیات ، غلات ، چغندرقند، سیب زمینی و انگور.