آژانس مسافرتی صبا گشت پرواز - برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی

معاهده شینگن قراردادی است که فی مابین 26 کشور اروپایی منعقد شده و طبق آن ساکنان کشورهای مورد نظر میتوانند بدون اخذ ویزا در محدوده شینگن رفت و آمد کنند . و اگر فردی از خارج شینگن بخواهد وارد این حوزه شود باید ویزا بگیرد.
کشور های دانمارک، سوئد، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی، چک، آلمان، مجارستان ، اتریش و بلژیک عضو معاهده شینگن هستند
انواع اخذ ویزای شینگن
اخذ ویزای شینگن نوع A : در این نوع ویزا مسافر اجازه ندارد از فرودگاه خارج شود و فقط میتواند در یکی از فرودگاههای عضو شینگن پرواز خود را عوض کند تا بتواند به کشوری که عضو شینگن نیست برود.این نوع ویزا ویزای ترانزیتی نامیده می شود.
اخذ ویزای شینگن نوع B : در این نوع ویزا مسافر میتواند از فرودگاه خارج شود و از حوزه شینگن به عنوان یک منطقه عبوری استفاده میکند تا خود را از طریق زمینی به یک کشور در خارج حوزه شینگن برساند.
اخذ ویزای شینگن نوع C : ویزای توریستی
اخذ ویزای شینگن نوع D : این نوع ویزای شینگن بلند مدت میباشد و چند بار ورود و خروج را در بر میگیرد.و معمولا مخصوص تجار است.
برای دریافت ویزای شینگن باید از سفارت وقت بگیرید و در مصاحبه شرکت کنید. برای تعیین وقت سفارت جهت مصاحبه حضوری می توانید به صورت حضوری یا تلفنی یا اینترنتی اقدام کنید.یک راه ساده و معمول ارسال ایمیل به سفارت است .به این شکل که یک ایمیل به زبان انگلیسی تنظیم میکنید و در آن نام و نام خانوادگی شماره پاسپورت تاریخ سفر هدف از سفر رابه سفارت مورد نظر ارسال میکنید.سفارت هم برای شما ایمیلی مبنی بر تعیین وقت سفارت ارسال میکند

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگنفرم تکمیل شده درخواست ویزا : این فرم را میتوانید به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت کرده و پر نمایید و مدارک مورد نیاز درج شده در فرم را هم ترجمه شده با مهر دادگستری آماده کنید. به تمام موارد قید شده از جمله ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود دقت کنید. بهتر است اگر برای اولین بار درخواست ویزای شینگن میدهید مورد یکبار ورود و به مدت دو هفته را انتخاب کنید تا احتمال موافقت با درخواستتان بیشتر شود

شناسنامه : لازم است اصل شناسنامه را به همراه کپی تمام صفحات شناسنامه و ترجمه رسمی شناسنامه تان را تهیه نمایید

گذرنامه : اصل گذرنامه را به همراه کپی از 5 صفحه اول آن و صفحاتی که مهر ویزا خورده است تهیه کنید و مطمئن شوید که در زمان درخواست ویزا گذرنامه تان حداقل 6 ماه اعتبار دارد. لازم است قسمت دارندگان گذرنامه در پاسپورتتان را با خودکار امضا کنید

سه قطعه عکس رنگی : 3 قطعه عکس زنگی زمینه سفید تمام رخ و جدید با ابعاد 4*6

اسناد مربوط به شغل و حرفه و اموال: گواهی اشتغال به کار درج شده در سربرگ معتبر به همراه مهر و امضا ء مدیر عامل محل کارتان با ذکر پست سازمانی سابقه کار و مبلغ حقوق دریافتی باید در این گواهی قید شود. این گواهی لازم است به زبان انگلیسی ترجمه شود.در صورتی که کسب و کار آزاد دارید پروانه کسب ترجمه شده و آخرین اسناد پرداخت مالیات ترجمه شده را هم باید به همراه مدارک جمع آوری کنید.

گردش سه ماهه آخر حساب بانکی : را به همراه مانده حساب باید ترجمه شده تحویل دهید. اگر سابقه بیمه دارید سوابق بیمه تان را هم ترجمه شده تحویل دهید در صورتیکه مالکیت جایی به نام شماست ،اصل سند و ترجمه شده آن با مهر دادگستری را همراه داشته باشید . اصل سند همان لحظه بعد از روئیت به شما داده میشود. در صورتی که متقاضی ویزای شینگن هستید باید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشید. اگر مشغول تحصیل هستید گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه شده تان را هم تهیه کنید.

ارائه بلیط رفت و برگشت : نیازی نیست بلیط خرید قطعی داشته باشد ، ارائه برگه رزرو کافی است

رزرو هتل: در صورتی که دعوت نامه ندارید رزرو هتل برای کل مدت اقامت مطابق با بلیط رفت و برگشت باید انجام شود

دعوت نامه : اگر دعوت نامه ای از کشور مقصد برای شما ارسال شده اصل آن را به همراه مدارک ارائه کنید. در صورتی که مدرکی مبنی بر داشتن نسبت با دعوت کننده دارید آن را ارائه کنید.